eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Eden Hazard

edenhazard_profil_facebook_com_edenhazardNarozen: 7. 1. 1991

Národnost: Belgie

Výška: 170 cm

Post: Záložník

Současný klub: Chelsea FC

Předchozí klub: Olympique Lille

Reprezentace: U19 (11 zápasů/6 gólů), A-tým (42 zápasů/5 gólů)

Největší úspěchy: 1x vítěz Ligue 1, 1x vítěz francouzského poháru, 1x vítěz Evropské ligy, 2x nejlepší hráč roku v Ligue 1

 

 

 

Eden Hazard, dnes už hvězda londýnské Chelsea začínal s fotbalovou kariérou ve Francii, konkrétně v Lille. Tam ukazoval svoje nesporně vysoké kvality a už v 16 letech si poprvé zahrál v prvním týmu Olympique Lille, pro který měl být Hazard velikou perspektivou do budoucna.

V ročníku 2010/11 dokázal se svým týmem zvítězit jak v domácí soutěži, tak i v poháru a Hazard byl i díky tomu zvolen nejlepším hráčem roku v Ligue 1. O toto ocenění si svými fantastickými výkony řekl i v další sezóně, a je teprve druhým hráčem, kterému se podařilo ocenění získat dvakrát za sebou.

O Hazardovi se hodně mluvilo a patřil v té době k jednomu z nejlepších mladých fotbalistů na světě. Také v roce 2011 skončil třetí v anketě pro nejlepšího hráče na světě do 21 let. Francouzskému klubu začínalo být pomalu jasné, že Edena nebude lehké v týmu udržet a to se jím také nepovedlo. Hazarda ukořistila londýnská Chelsea, v té době vítěz Ligy mistrů.

Od sezóny 2012/2013 tedy nastupuje za Chelsea, která ho do Londýna přivedla za úctyhodných 40 milionů euro. V té sezóně Chelsea měla obhajovat prvenství v Lize mistrů, což se jím ale příliš nevyvedlo a Blues museli opustit soutěž už po základní skupině a zůstala pro ně pouze Evropská liga.

Tam ale opět Hazard ukazoval, jak fantastický hráč to je a dovedl svůj tým až vítězství v této soutěži. Nyní nastupuje v klubu pod staronovým koučem José Mourinhem, pro kterého je naprosto nepostradatelným hráčem a to mu také neustále dokazuje. Chelsea tak po delší odmlce opět bojuje o ligový trůn.

-Michael Chvoj-
(zdroj fotky: facebook.com/edenhazard)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace